Receptura na domowe perfumy dla mężczyzny

0
2894
domowe perfumy dla mężczyzny
Domowe perfumy na bazie ziół i przypraw to wspaniały pomysł na przygotowanie kosmetyku dla swojego mężczyzny

Domowe perfumy dla mężczyzny to wyjątkowa propozycja aromatyczna, która za pewne wielu przypadnie do gustu. Zastosowane w recepturze zioła i przyprawy zapewniają przede wszystkim wspaniałe właściwości odświeżające, ożywcze i pobudzające. Ich wyjątkową kompozycję aromatyczną można także samodzielnie modyfikować, zmieniając wzajemne proporcje lub dodając zupełnie nowe.

Domowe perfumy na bazie aromatycznych ziół i przypraw na pewno każdemu mężczyźnie przydadzą naturalnej witalności i nowej energii życiowej. Zastosowane w nich składniki od wieków stanowią podstawowe surowce wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, dlatego w tym kontekście nie stanowią żadnego odkrycia. Połączenie rozmarynu, tymianku i męty zapewnia nutę świeżości, lekkości i wiosennej aury. Natomiast dodatek gałki muszkatołowej, pieprzu, cynamonu i goździków wzmacnia intensywność i męski charakter perfum, dodając im ostrości, wyrazistości i głębi. Niniejsza receptura na domowe perfumy dla mężczyzny daje także możliwość wykorzystania ich jako dodatku do innych kosmetyków naturalnych. Można je np. z powodzeniem połączyć z olejkiem do masażu, który świetnie sprawdzi się w celach relaksacyjnych i rehabilitacyjnych.

Domowe perfumy dla mężczyzny – Receptura i wskazówki

Domowe perfumy dla silnych mężczyzn doskonale nadają się do codziennego stosowania, także z innymi kosmetykami. Mogą stanowić także samodzielny kosmetyk aromatyzujący w postaci wody toaletowej lub dezodorantu, a także np. dodatek do mieszanki olejków do masażu. Zaproponowana poniżej receptura umożliwia uzyskanie ok. 150 ml produktu, który mieć będzie praktycznie nieograniczony termin przydatności do użycia. Na jego przygotowanie wystarczą jedynie ok. 3 minuty, nie uwzględniając czasu potrzebnego na macerację zastosowanych składników.

Składniki

  • 3 łyżki świeżego rozmarynu,
  • 1 łyżka świeżego tymianku,
  • 1/2 łyżeczki zmielonej gałki muszkatołowej,
  • 1 łyżka mięty,
  • 1/2 łyżeczki zmielonego cynamonu,
  • 3 goździki,
  • 3 ziarenka pieprzu,
  • 150 ml 40%-owej wódki.

Przygotowanie

  • Zioła rozmarynu, mięty i tymianku należy drobno posiekać i przełożyć do słoika.
  • Goździki i ziarenka pieprzu po rozgnieceniu również tam umieszczamy, a następnie dodajemy pozostałe zmielone składniki.
  • Całość zalewamy alkoholem i dokładnie zamykamy.
  • Tak przygotowane składniki odstawiamy na ok. 4-6 tygodni do maceracji i naciągnięcia – w tym czasie słojem należy co jakiś czas wstrząsnąć.
  • Po odstaniu przewidzianego czasu całość należy przecedzić i przelać do wygodnego w użytkowaniu pojemnika.

Niniejszy przepis można z powodzeniem samodzielnie modyfikować, zmieniając wzajemne proporcje składników i dodając nowe. W ten sposób można z satysfakcją poszukiwać własnych aromatów i ich kompozycji.

 

Źródło: Nedoma Gabriela, “Zielone kosmetyki – Twoje domowe SPA”, Wydawnictwo Vital, Białystok 2016, ISBN 978-83-65404-16-9

Poprzedni artykułPrzepis na domowy męski dezodorant z liści dębu
Następny artykułWitamina C – Właściwości i zastosowania kwasu askorbinowego
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.