Kojący aloesowy preparat do demakijażu

0
1173
aloesowy preparat do demakijażu
Aloesowy preparat oczyszczający to wspaniały i łatwy w wykonaniu domowy kosmetyk pielęgnacyjny

Kojący aloesowy preparat do demakijażu to naturalny kosmetyk, będący idealną propozycją dla osób z bardzo wrażliwą skórą, którą po­drażnia praktycznie wszystko.Bardzo łatwo go wykonać, a składniki są powszechnie dostępne, szczególnie w internecie.

Kojący aloesowy preparat do demakijażu to domowy kosmetyk pielęgnacyjny, oparty na jedynie trzech składnikach bazowych. Miód manuka wytwarzany jest przez pszczoły, które żywiły się pyłkiem z drzewa herbacianego. Najczęściej dostępne na rynku produkty pochodzą z Antypodów, dlatego ich cena może być zadziwiająco wysoka, szczególnie w porównaniu do miodów krajowych. Posiada on jednak naturalne i bardzo cenne właściwości antyseptyczne i wykazuje działanie antybakteryjne.

Aloesowy preparat do demakijażu

Zawarty w preparacie aloes umożliwia de­likatne nawilżenie skóry, ukojenie i złagodzenie procesów zapalnych. Dodanie do kosmetyku olejku lawendowego sprawia, że doskonale uspokaja on zarówno ciało, jak i umysł. Do wykonania Kojącego preparatu do demakijażu warto spróbować wykorzystać świeży miąższ z liści aloesu, najlepiej samodzielnie uprawianego w domu. Można jednak także kupić czysty sok lub żel aloesowy, najlepiej wytwarzany z surowca z upraw ekologicznych i bez żadnych dodatków.

Składniki

Przygotowanie

Jeśli zdecydujemy się użyć świeżego żelu z aloesu, należy w pierwszej kolejności naciąć skórę liścia w taki sposób, by można było łatwo dostać się do jego wnętrza. Nożem lub łyżką wydrążamy miąższ, w nieco podobny sposób jak w przypadku owocu awokado. Po uzyskaniu żelu należy go przełożyć wraz z miodem i olejkiem lawen­dowym do małej miseczki i dokładnie wymieszaj. W przypadku użycia świeże­go żelu z aloesu, trzeba go wcześniej dokładnie rozgnieć, używając do tego np. widelca. Gdy aloes się upłynni, lepiej będzie się łączył z miodem i olejkiem eterycznym.

Zastosowanie

Kojący aloesowy preparat do demakijażu najlepiej jest nakładać na twarz czystymi dłońmi lub za pomocą płatka kosmetycznego. Po oczyszczeniu cery całość należy dokładnie spłukać letnią wodą. Pozostałą ilość domowego kosmetyku trzeba przechowywać w zamykanym słoiczku, najlepiej w chłodnym i ciemnym miejscu. Będzie on zdatny do użycia nawet przez kilka miesięcy. Ilość preparatu z powyższego przepisu powinno wystarczyć na ok. 6-8 zastosowań.

Poprzedni artykułSok z Noni dla pełni zdrowia i urody
Następny artykułWzmacniająca odporność herbata z czystka i imbiru
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.