Korzyści zdrowotne z oleju kokosowego dla psa

0
6263
olej kokosowy dla psa
Olej kokosowy może zapewnić psu nie tylko zdrowy i ładny wygląd, ale również energię i siłę

Większość właścicieli psów zapewne słyszało o korzyściach płynących z karmienia pupila olejami rybnymi. Istnieją jednak również inne rodzaje tłuszczu, które warto wykorzystać w ochronie zdrowia i pielęgnacji. Sprawdźmy dlaczego warto stosować olej kokosowy dla psa i jakie może przynieść korzyści.

Olej kokosowy składa się z więcej niż 90% tłuszczów nasyconych i kilku nienasyconych kwasów tłuszczowych. Większość tłuszczów nasyconych to średnie trójglicerydy, tzw. MCT. Główny składnik MCT, obejmujący ponad 40% zawartości, to kwas laurynowy. Pozostałe tłuszcze to kwas kaprynowy, kwas kaprylowy, kwas mirystynowy i kwas palmitynowy. Olej kokosowy zawiera także około 2% kwasu linolowego, będącego wielonienasyconym kwasem tłuszczowym oraz około 6% kwasu oleinowego będącego jednonienasyconym kwasem tłuszczowym.

To wyjątkowe zestawienie różnych typów tłuszczu sprawia, że warto również stosować olej kokosowy dla psa. Dlaczego? Przyjrzyjmy się nieco bliżej.

Energia i smukły wygląd psa

Większość korzyści płynących ze stosowania oleju kokosowego związane jest z zawartością MCT. Zawarty w nim kwas laurynowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i właściwości przeciwgrzybicze, które również doskonale chronią zdrowie czworonogów. Z kolei, kwas kaprynowy i kaprylowy mają dość podobne właściwości i szczególnie dobrze znane ze swojego naturalnego działania anty-grzybiczego.

Dodatkowo, zawarty w oleju kokosowym MCT jest bardzo skutecznie metabolizowany, stanowiąc bezpośrednie źródło energii. Tę właściwość wykorzystuje się bardzo powszechnie dla zwiększenia wyników sportowych i wspomagania utraty masy ciała. U psów MCT również pomaga schudnąć, a przy tym zyskuje się więcej energii.

Wielu dietetyków potwierdza, że olej kokosowy delikatnie podnosi metabolizm, zapewnia wyższy poziom energii i witalności, a także chroni przed chorobami i przyspiesza gojenie. Jako dodatkową korzyść dla psa można wskazać na poprawę kondycji skóry i stanu sierści, a także lepszą regulację trawienia i zmniejszanie ewentualnych reakcji alergicznych.

Wśród wielu korzyści, jakie może dawać olej kokosowy dla psa, warto przede wszystkim wymienić:

 1. Poprawa kondycji skóry i sierści psa

 • zwalczanie chorób skóry, takich jak egzema, alergia na pchły, kontaktowe zapalenie skóry, swędzenie skóry, itp.
 • zmniejszanie reakcji alergicznych skóry i poprawia zdrowie,
 • podawanie psu oleju kokosowego sprawia, że sierść staje się bardziej gładka i błyszcząca, a przy tym neutralizuje  się przykry „psi” zapach,
 • zapobieganie i leczenie infekcji grzybiczych, w tym wywołanych Candidą,
 • dezynfekcja i stymulacja gojenia się ran,
 • przy zastosowaniu miejscowym doskonale likwiduje suchość skóry, a także łagodzi ukąszenia i użądlenia.
 1. Poprawa procesów trawienia

 • poprawa trawienia i wchłaniania cennych składników odżywczych z pokarmu,
 • zmniejszanie nieświeżego oddechu u psów,
 • pomoc w leczeniu zaburzeń trawiennych, takich jak zapalenia jelita grubego i okrężnicy,
 • pomaga w eliminacji kulek z kłaczków.
 1. Wzmocnienie systemu odpornościowego i zdrowia kości

 • zawiera potężne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i środki przeciwgrzybicze, które uniemożliwiają infekcje i choroby,
 • reguluje poziom insuliny i wspomaga prawidłową czynność tarczycy,
 • pomaga w zapobieganiu lub kontroli cukrzycy,
 • pomaga zmniejszyć wagę, przy jednoczesnym zwiększaniu energii,
 • pomaga w problemach ze stawami lub więzadłami.

Dlaczego nie dać olejowi kokosowemu szansy i nie wprowadzić go do diety swojego psa? Oferuje on wiele korzyści i jest bardziej trwały, a nawet mniej toksyczny, niż oleje z ryb. Nie wymaga to specjalnych zabiegów, gdyż wystarczy dodawać do pożywienia 1- 2 łyżeczki dziennie, w zależności o d wielkości czworonoga. Olej kokosowy dla psa to zdrowa i skuteczna alternatywa dla wielu innych środków ochrony zdrowia.

Więcej o zadziwiających zastosowaniach oleju kokosowego przeczytasz TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.