Dlaczego warto stosować olej rycynowy na łupież

2
22552
olej rycynowy na łupież
Olej rycynowy to doskonały produkt naturalny do leczenia łupieżu

Olej rycynowy na łupież to w pełni naturalna i skuteczna metoda radzenia sobie z tym problemem. Zapewnia on odpowiednie nawilżenie skóry głowy, likwiduje uczucie swędzenia i zapobiega łuszczeniu. Przede wszystkim olejek rycynowy wykazuje cenne właściwości antygrzybiczne, przeciwwirusowe i antybakteryjne. Sprawdźmy zatem dlaczego warto po niego sięgać i w jaki sposób stosować w walce z łupieżem.

Gdyby ktoś Cię zapytał, jaki olej jest najlepszy do leczenia łupieżu, to co byś odpowiedziała? Olejek migdałowy, jojoba czy oliwa z oliwek? Faktem jest jednak, że każda z tych odpowiedzi nie jest prawdziwa. Owszem oleje te mogą leczyć łupież, jednakże nie tak skutecznie, jak ten niedrogi i sprawdzony olejek rycynowy.

Olej rycynowy jest dobry na łupież? Jeśli w to wątpisz, to koniecznie powinnaś przeczytać ten artykuł, a z pewnością rozwieszasz wszystkie wątpliwości.

Olej rycynowy na łupież – Jak działa?

  1. Jednym z głównych składników olejku rycynowego jest kwas rycynowy. Posiada on charakterystykę mikrobiologicznych przeciwciał, zapewniających właściwości pozwalające na zabijanie bakterii, które przyczyniają się do powstania łupieżu. Obecna w oleju rycyna również wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze. Te dwie właściwości chronią skórę głowy od zakażeń bakteryjnych i grzybicznych, które przyczyniają się do powstawania łupieżu, a także infekcji skóry głowy, takich jak łojotokowe zapalenie skóry.
  1. Ze względu na dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-9, które znajdują siew oleju rycynowym, ma on zdolność do długiego zachowania nawilżenia. Stosowany na łupież olej rycynowy może zatrzymać wilgoć we włosach, tym samym stać się doskonałą odżywką nawilżającą. Sprawdzi się on także przy leczeniu rozdwajanych końcówek, a także sprawi, że włosy staną się bardziej lśniące i jedwabiste. Właściwości nawilżające kawasów tłuszczowych omega-9 mogą przyczynić się również do skutecznej walki z łuszczeniem i łupieżem.
  1. Olej rycynowy wypełniony jest substancjami odżywczymi, takimi jak minerałami, kwasami tłuszczowymi omega-6, a także witaminą E. Składniki te doskonale nawilżają suche płatki skóry oraz walczą ze swędzącą skórą głowy. Właśnie dlatego olej rycynowy na łupież jest tak skuteczny, a przy tym tani i w pełni bezpieczny.

Jak używać oleju rycynowego do walki z łupieżem

Olejek rycynowy na łupież może być wykorzystywany bezpośrednio na skórę głowy, ale można również rozcieńczyć go z innym olejkiem, który także korzystnie wpływa na usuwanie łupieżu. Do takich olejków należą między innymi olejek jojoba, czy też oliwa z oliwek.

Przed zabiegiem należy delikatnie rozgrzać olejek w dłoniach i wmasowywać go w skórę głowy. To najlepszy sposób również na to, by poprawić krążenie krwi, przyczynić się do wzrostu włosów, a także zmniejszyć łupież. Często poleca się, by olejek rycynowy stosować na ok. 20 minut przed kąpielą. Jednak dla zwieszenia efektów jego działania najlepiej pozostawić go na skórze głowy przez całą noc.

Innym sposobem, równie skutecznym, jest dodanie olejku rycynowego do stosowanej odżywki do włosów. Do mycia głowy należy również używać naturalnych i delikatnych szamponów bez SLS i innych dodatków chemicznych, które mogą drażnić skórę głowy i wzmagać jej suchość.

Poprzedni artykułSłonecznik – Właściwości zdrowotne ziarna
Następny artykułEkstrakt z modrzewiu jako remedium na zmarszczki
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.