Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę paznokci

4
62250
olejek z drzewa herbacianego na grzybicę
Olejek z drzewa herbacianego jest bardzo skuteczny w zwalczaniu infekcji grzybiczych stóp i paznokci

Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę stóp i paznokci stosowany był już od wieków. Dzięki swoim wspaniałym właściwościom pozwala on uporać się z tym przykrym problemem, wymaga jednak pewnej cierpliwości i systematyki działania. Poznajmy możliwości wyleczenia infekcji grzybiczej za pomocą tego wspaniałego olejku naturalnego.

Grzybica paznokci to bardzo powszechny problem, występując wśród wielu ludzi. Niektóre osoby są bardziej podatne na przyciągnięcie infekcji, ze względu na częste chodzenie na basen czy pocenie się stóp. Niestety, wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak łatwo jest zastosować olejek z drzewa herbacianego na grzybicę i pozbyć się przykrego i wstydliwego problemu.

Olejek z drzewa herbacianego a przykra infekcja grzybicza paznokci

Grzybicze zakażenie paznokci najprawdopodobniej rozpocznie się białą lub żółtą kropką pod czubkiem palca lub paznokcia. Infekcja występuje, gdy grzyb infekuje jeden lub więcej paznokci. Może ona z czasem doprowadzić do odbarwienia i zgrubienia płytek paznokci, co zwykle kończy się bolesnymi konsekwencjami. W skrajnych przypadkach może nawet wpłynąć na obniżenie zdolności ruchowej kończyn.

Pozostawiając infekcje grzybicze bez leczenia można doprowadzić do pękania, rozszczepiania, a nawet całkowitej utraty paznokcia. Ta przykra dolegliwość dermatologiczna jest jednak uleczalna i można ją zwalczyć domowymi sposobami, nie wydając zbyt dużo pieniędzy. W takim przypadku wiele naturalnych środków może pomóc, jednak olejek z drzewa herbacianego na grzybicę to jeden z podstawowych sposobów leczenia.

W tym artykule szczegółowo omówimy jak stosować olejek z drzewa herbacianego na grzybicę, by skutecznie pozbyć się tego wstydliwego problemu.

Dlaczego warto stosować olejek z drzewa herbacianego na grzybicę

Olejek z drzewa herbacianego to żółtawy olej pozyskiwany z drzewa Melaleuca alternifolia. Pochodzi ono z Australii, ale obecnie występuje również w innych regionach świata. Przez wieki był one szeroko stosowany do leczenia urazów skórnych, a jego bogate właściwości lecznicze sprawiają, że ​​doskonale walczy z różnymi problemami dermatologicznymi.

Olejek z drzewa herbacianego jest najbardziej znany ze swoich właściwości antyseptycznych. Posiada on jednak także właściwości antybiotyczne i przeciwgrzybiczne, które pomagają w zwalczaniu wielu chorób, takich jak zakażenia skóry, oparzenia, infekcje i inne. Na podstawie wielu obserwacji stwierdzono, że jest on skuteczny podobnie jak klotrimazol, który jest powszechnie stosowanym rodzajem leku grzybobójczego, stosowanego m.in. do leczenia grzybicy paznokci. Regularnie stosując olej z drzewa herbacianego do leczenia infekcji grzybiczych, może on również w szybkim tempie poprawić wygląd i zdrowie paznokci.

Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele zastosowań, a do tego jest tani i łatwo dostępny, w porównaniu do wielu innych olejków eterycznych. Tymczasem nie jest zalecany dla dzieci poniżej 6 roku życia, a także dla kobiet w ciąży i karmiących matek.

Teraz, gdy jesteśmy świadomi właściwości olejku z drzewa herbacianego, zobaczmy jak zastosować go na paznokcie.

  1. Przygotuj swoje paznokcie przed nałożeniem olejku z drzewa herbacianego

Przed zastosowaniem olejku z drzewa herbacianego oczyść paznokieć z wszelakich innych preparatów, a także usuń martwe fragmenty paznokcia. Oczyść paznokcie mydłem lub płynem dezynfekującym, aby pozbyć się kurzu i brudu.

Wykonaj powyższe czynności za każdym razem przed zastosowaniem olejku z drzewa herbacianego na paznokcie.

  1. Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na paznokciach

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem dezynfekującym, o naturalnych właściwościach grzybobójczych i bakteriobójczych, co czyni go popularnym środkiem w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci. Może one także być dodany do innych leków, przeznaczonych do zwalczania problemów dermatologicznych. Ale przed ich użyciem, upewnij się, że olej jest odpowiednio rozcieńczony.

  • Wlej kilka kropel oleju bezpośrednio na miejsce lub namocz wacik w roztworze i wetrzyj łagodnie, ale dokładnie w płytkę paznokcia.
  • Delikatnie wymasuj z pomocą szczoteczki do zębów, tak aby upewnić się, że olej wniknął głęboko do paznokieć. Po tym zabiegu, nie należy ponownie używać szczoteczki do szorowania innych paznokci.
  • Przygotuj w misce roztwór, zawierający 4-5 kropli olejku z drzewa herbacianego i wody, a następnie włóż stopy do miski.
  • Kontynuuj ten proces około 15-20 minut. Oba zabiegi są najbardziej skuteczne, gdy odbywają się rano lub wieczorem.

Ważne jest powtarzanie nakładania oleju drzewa herbacianego na paznokcie, co najmniej dwa razy dziennie, przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Należy również często zmieniać skarpetki i nie prać ich razem z ubraniami innych domowników. Najlepiej namoczyć je przed praniem w płynie dezynfekującym lub wybielaczu. Ponadto warto często zmieniać obuwie, by po każdym dniu mogło dokładnie wyschnąć.

Wpływ oleju z drzewa herbacianego na grzybicę paznokci

Czasami infekcja grzybicza nadal będzie nawracać, nawet po użyciu olejku z drzewa herbacianego. Ale najczęściej dzieje się to, ze względu na tzw. zanieczyszczenie krzyżowe. Polega ono na tym, że w wyniku braku odpowiedniej staranności dochodzi do ponownych infekcji od wcześniej stosowanych narzędzi, ubrań i środków czystości.

Higiena osobista to najważniejszy warunek powodzenia terapii i musi być zachowana ze szczególną starannością. Takie rzeczy jak skarpetki, nożyczki do paznokci i buty powinny być regularne oczyszczane i odkażane, nawet codziennie.

Jak zapobiec grzybicy paznokci

Zapobieganie grzybicy paznokci może nie jest u wszystkich na szczycie listy spraw do wykonania, ale chyba powinno się gdzieś na niej znaleźć. Zdrowie stop zależy od właściwej higieny, więc ważne jest, aby je w czystości i suchości. Warto również trzymać się pewnych zasad, które zostały wymienione poniżej:

Krótkie i czyste paznokcie – Częściej używaj zestawu do manicure i pedicure, aby odświeżyć swoje paznokcie, ponieważ utrzymywanie krótkich i czystych paznokci zapobiegnie powstawaniu bakterii pod ich płytką.

Używaj rękawic – Noszenie rękawic podczas mycia naczyń lub czyszczenia ubrań nie tylko uniemożliwia im kontaktu z bakteriami, ale również utrzymuje ręce suche i nienarażone na pozbawienie naturalnej ochrony.

Noś buty w miejscach publicznych – Upewnij się, że zawsze nosisz buty, klapki lub sandały w miejscach odwiedzanych przez innych, takich jak siłownia, dworce, centra handlowe itp.

Higiena osobista – Unikaj obcisłych lub zamkniętych butów, które mogą stworzyć środowisko idealne dla rozwoju bakterii na paznokciach. Zawsze lepiej jest zdecydować się latem na sandały.

Skutki uboczne działania olejku z drzewa herbacianego

Ze względu na liczne właściwości lecznicze, olej z drzewa herbacianego jest aktywnym składnikiem wielu produktów kosmetycznych, od mydeł i płynów dezynfekujących do produktów do pielęgnacji skóry i stóp. Ważne jest jednak, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń, które mogą się pojawić wraz z używaniem oleju z drzewa herbacianego.

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych, który jest związany z olejkiem z drzewa herbacianego jest podrażnienie skóry. W niektórych skrajnych przypadkach może on spowodować zaczerwienienie, świąd i stany zapalne. Zawsze lepiej sprawdzić olej przed jego zastosowaniem, wykonując próbę alergiczną. Niektórzy ludzie są bowiem uczuleni na składniki obecne w oleju z drzewa herbacianego.

Kobietom w ciąży i karmiącym matkom zawsze zaleca się przed użyciem dowolnego rodzaju olejku eterycznego, aby skonsultować się z lekarzem. Ponieważ olejek z drzewa herbacianego wykazuje silne działanie, ważne jest, aby rozcieńczyć go przed użyciem z innym olejem bazowym, np. olejem kokosowym czy jojoba.

Zakażenia grzybicze paznokci to poważny problem, który musi być traktowany z ostrożnością i cierpliwością. Oczywiście istnieje wiele skutecznych sposobów radzenia sobie z nim, nie tylko za pomocą olejku z drzewa herbacianego. Dlatego w poważnych przypadkach zawsze należy udać się do dermatologa.

Poprzedni artykułGranat – Właściwości, jak jeść, wartości
Następny artykułNasiona konopi siewnych – Właściwości i zastosowania
Jestem zawodową zielarką i fitoterapeutką absolutnie zakochaną w swojej pracy. Chętnie dzielę się swoją wiedzą na temat świata roślin, a w szczególności chętnie piszę o ich zbawiennym wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie. Interesują mnie szczególnie dawne przepisy oraz formuły lecznicze i pielęgnacyjne, z których wiele posiada już solidnie potwierdzone naukowo działanie. W większości przypadków moje artykuły nie powinny być jednak traktowane jako rodzaj porady medycznej, a jedynie inspiracja i wstęp do dalszych poszukiwań. Warto bowiem pamiętać, że niewłaściwe stosowanie ziół i innych roślin może przynosić skutki odwrotne od oczekiwanych.

4 KOMENTARZE

  1. Moc olejków jest zaskakująca, to taka domowa apteka, ale ważne, aby używać w postaci PURE, czyli czysty ekstrakt z danej rośliny, bez co najmniej 80% .Nie wolno mieszać olejków naturalnych z syntetycznymi. Znalazłam taka firmę.

  2. Sama stworzyłam mieszankę olejków do paznokci na bazie olejku z drzewa herbacianego. Jestem zachwycona jego działaniem. Polecam wszystkim poeksperymentować. Świetnie chroni płytkę i zmiękcza skórki.

  3. U mnie walka z grzybicą trochę zajęła ale wszystko skończyło się dobrze. Olejek z drzewa herbacianego bardzo mi pomógł. Polecam wszystkim wypróbować.

  4. Grzybica paznokci to wredna infekcja, z którą trzeba czasem długo walczyć. Najważniejsza jest profilaktyka, w której olejek z drzewa herbacianego jest mistrzem. Polecam wszystkim spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.