Olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy

0
64710
olejek z drzewa herbacianego na włosy
Olejek herbaciany to wspaniałe antidotum na wiele dolegliwości dermatologicznych

W niektórych miejscach na świecie od niepamiętnych czasów dość powszechnie stosuje się olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy. Uznawany jest on za jeden z najskuteczniejszych i tanich sposobów naturalnego radzenia sobie z wieloma problemami dermatologicznymi. W niniejszym artykule przedstawiamy najważniejsze jego właściwości i sposoby wykorzystania.

Zapewne większość ludzi na świecie chciałby mieć gęste i zdrowe włosy. Jednak ze względu na intensywny tryb życia, zanieczyszczenia otoczenia, chemiczne kosmetyki pielęgnacyjne, itp., coraz trudniej jest o och utrzymanie w zdrowej kondycji. Coraz więcej osób cierpi z powodu wypadania włosów, problemów z łupieżem, przedwczesnego siwienia, a także nadmiernej suchości, łamliwości i rozdwajania się włosów. Na szczęście, liczba osób zainteresowanych naturalnymi metodami pielęgnacji zdrowia i urody, stale rośnie. Jednym z rozwiązań będzie zapewne olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy, posiadający ogromny potencjał leczniczy, regeneracyjny i ochronny.

Czasami musimy pogodzić się z faktem, że nie ma wspaniałego antidotum, by całkowicie zapobiec wypadaniu włosów, zwłaszcza gdy ma ono podłoże genetyczne. Można jednak jemu przeciwdziałać, zachowując odpowiednią ostrożność i stosując odpowiednie metody pielęgnacji. Jednym z najlepszych na to sposobów jest zastosowanie olejku z drzewa herbacianego, który posiada wiele cennych właściwości, mających wspaniały wpływ na włosy i skórę głowy. Posiada on bowiem naturalne właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Poznajmy zatem dlaczego i kiedy warto go stosować.

Olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy – Właściwości i korzyści zdrowotne

Olejek herbaciany znany jest z wielu właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, które zapewnić mogą skuteczną ochronę i regenerację włosów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

  1. Leczenie łupieżu

Olejek z drzewa herbacianego od zawsze uważany był za naturalny środek do walki z łupieżem. Ta uciążliwa dolegliwość może mieć różne podłoża. Jednym z nich jest infekcja grzybicza, która może być skutecznie zwalczana przez składniki aktywne olejku. Posiada on bowiem cenne właściwości mikrobiologiczne, które pozwalają zwalczać drożdżaki, a także odpowiednio nawilżać skórę głowy i utrzymywać jej pH na właściwym poziomie. Tym samym olejek usuwa efekty suchości skóry głowy i pomaga pozbyć się łupieżu.

  1. Wspomaganie wzrostu włosów

Olejek z drzewa herbacianego wykazuje silne właściwości antybakteryjne, antyseptyczne, i przeciwzakaźne. Pomagają one skutecznie rozwiązywać rozmaite problemy z włosami, m.in. wspomagają ich wzrost. Zawarte w olejku składniki niedopuszczaną do rozwoju infekcji drobnoustrojowej, która hamuje prawidłowa pracę cebulek włosowych. Podczas zabiegu masażu skóry głowy doskonale stymulują mieszki włosowe, a także dobrze je odżywiają i nawilżają. Chronią także włosy przed osłabieniem i suchością.

  1. Oczyszczanie skóry głowy i rozpuszczanie zatkanych porów

Olejek z drzewa herbacianego doskonale oczyszcza skórę głowy, w szczególności zatkane pory. Zanieczyszczone i zatkane pory są główną przyczyną rozwoju łupieżu i wypadania włosów.

  1. Ochrona przed bakteriami, grzybami i wszelkimi drobnoustrojami

Ze względu na swoje cenne właściwości, olejek z drzewa herbacianego na włosy działa jak naturalny środek ochronny. Pozwala on skutecznie chronić się przed infekcjami drobnoustrojowymi, które wywołują liczne problemy dermatologiczne.

  1. Łagodzenie swędzącej i podrażnionej skóry głowy

Olejek z drzewa herbacianego zabija wszystkie mikroby, które zagrażają zdrowiu skóry głowy, a tym samym zapobiega łuszczeniu i łagodzi swędzenie. Łuszczenie skóry głowy może być spowodowane łupieżem, suchością lub stosowaniem niektórych kosmetyków drogeryjnych. Olejek pozwala na właściwe oczyszczenie i przywrócenie równowagi, poprawiając ogólną kondycję skóry głowy.

  1. Kontrola pracy gruczołów łojowych i leczenie trądziku skóry głowy

Sebum produkowane jest przez nasz organizm w celu ochrony skóry i włosów. Niekiedy jego produkcja zakłócona jest niewłaściwą gospodarka hormonalną lub stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków. Bardzo często niewłaściwa pielęgnacja, polegająca na nadmiernym odtłuszczaniu skóry głowy i stosowaniu różnych peelingów, przynosi odwrotny skutek. W takich przypadkach organizm próbuje się bronić i produkuje jeszcze więcej łoju. Olejek herbaciany doskonale kontroluje produkcję sebum, które odpowiedzialne jest za nadmierne przetłuszczanie i rozwój trądziku.

[Więcej: Olejek z drzewa herbacianego na trądzik]

Przeciwwskazania do stosowania olejku herbacianego

Należy unikać niektórych olejków eterycznych w przypadku kobiet w ciąży, niemowląt, małych dzieci i osób przewlekle chorych. Przed ich zastosowaniem zawsze warto wykonać test alergiczny na niewielkim fragmencie skóry, aby upewnić się, że olejek nie powoduje niepożądanej reakcji uczuleniowej.

Olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy – Zastosowania i przepisy

Istnieje wiele możliwości, by zastosować olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy, a my przedstawiamy poniżej jedynie te najczęściej wykorzystywane i najbardziej skuteczne.

  1. Olejek z drzewa herbacianego przeciw wypadaniu włosów

Olejek rozmarynowy i olej kokosowy na włosy to jedne z najlepszych tłuszczy roślinnych, pozwalających na naturalne wzmocnienie i przyspieszenie wzrostu włosów. Współtworzony z nich preparat kosmetyczny jest bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają usuwać wolne rodniki, w znacznym stopniu odpowiedzialne za przedwczesne siwienie i przerzedzenie się włosów. Proponowane mieszanka olejków jest także skuteczna w leczeniu łupieżu, łagodzeniu swędzenia i podrażnień skóry głowy, a także nadaje się do pielęgnacji tłustej skóry.

Składniki

  • 1-2 łyżki oleju kokosowego,
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego,
  • 2 krople olejku rozmarynowego.

W pierwszej kolejności należy delikatnie podgrzać olej kokosowy do płynnej konsystencji. Następnie dokładnie wymieszać wszystkie składniki i stosować na skórę głowy. Preparat na głowie najlepiej jest zachować przez noc i rano zmyć go szamponem ziołowym lub organicznym, bez dodatku SLS. Zabieg dobrze jest powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

  1. Woda i olejek z drzewa herbacianego na problemy z włosami

Chociaż olejek z drzewa herbacianego przed aplikacją często zaleca się mieszać z olejem bazowym lub z wodą, to czasem można go używać bez rozcieńczania. Istnieje jednak wówczas większe prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień skóry, dlatego zawsze lepiej wykonać wcześniej odpowiedni test alergiczny.

Składniki

  • 1/4 szklanki wody,
  • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego,
  • butelka atomizerem.

Najprostszym sposobem użycia olejku z drzewa herbacianego na włosy jest zmieszanie go z wodą i rozpylenie na cała ich powierzchnię. Zabieg poleca się powtarzać 3-4 razy w tygodniu, z delikatnym masażem skóry głowy przez ok. 5-10 minut. Warto pamiętać, że przed aplikacją trzeba butelkę silnie wstrząsnąć, ponieważ olejek nie miesza się z woda i zawsze wypływa na wierzch.

  1. Olejek z drzewa herbacianego dla wzrostu włosów

Oliwa z oliwek pomaga w przywracaniu włosom nawilżenia i naturalnego blasku. Olejek z lawendy pomaga z kolei w stymulowaniu włosów do odrastania. Połączenie tych składników i wykorzystanie w pielęgnacji zapewnia, że ​​skóra głowy będzie zdrowsza niż wcześniej. Proponowana mieszanka olejowa zawiera cenne przeciwutleniacze i witaminę E, które są korzystne dla włosów i skóry głowy. Rozwiązuje problemy takie jak nadmierna suchość, łuszczenie się czy łupież. Olejek z drzewa herbacianego, w połączeniu lawendowym i z oliwą z oliwek, tworzy taką mieszankę, zapewniającą zdrowy wzrost włosów.

Składniki

  • 1-2 łyżki oliwy z oliwek,
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego,
  • 2 krople olejku lawendowego.

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nakładaj na skórę głowy i włosy. Pozostaw mieszankę olejową przez noc i zmyj ją rano, najlepiej delikatnym szamponem naturalnym. Powtarzaj zabieg 2-3 razy w tygodniu.

  1. Olejek z drzewa herbacianego do rozczesywania i lśniących włosów

Gruczoły skóry pod jej powierzchnią wydzielają sebum, dzięki któremu włosy utrzymują się lśniące i zdrowe. Ocet jabłkowy, dzięki swoim właściwościom oczyszczającym, doskonale je kondycjonuje. Usuwa także pozostałości z produktów kosmetycznych, takie jak lakiery czy maski. Dodaje włosom blasku i zapobiega rozdwajaniu końcówek, zamykając łuskę włosa. Mieszanka octu jabłkowego i olejku z drzewa herbacianego to potężne połączenie dla wzrostu włosów i zdrowej skóry głowy.

Olejek eteryczny z drzewa cedrowego pomaga stymulować mieszki włosowe, zwiększając krążenie skóry głowy. Tym samym, przyspiesza wzrost włosów i ogranicza ich wypadanie. Często polecany jest jako naturalny lek na łysienie. Ponadto, doskonale poprawia wygląd włosów i pomaga w usuwaniu efektu rozdwojonych końcówek.

Składniki

  • 1/4 szklanki octu jabłkowego,
  • 1/4 szklanki wody,
  • 7 kropli olejku z drzewa herbacianego,
  • 7 kropli olejku z drzewa cedrowego.

Najprostszym sposobem użycia olejku z drzewa herbacianego, octu jabłkowego i olejku cedrowego jest zmieszanie ich z wodą i rozpylenie na skórze głowy i włosach. Następnie pozwól włosom wyschnąć. Nie martw się o zapach octu, który zniknie, gdy włosy staną się suche. Powtarzaj zabieg 3-4 razy w tygodniu, a także delikatnie masuj skórę głowy przez ok. 5-10 min.

  1. Olejek z drzewa herbacianego na łupież

Olej rycynowy zawiera kwas rycynolowy i niezbędne kwasy tłuszczowe omega-6, które przyspieszają krążenie krwi w skórze głowy, zwiększając tym samym wzrost włosów. Działa na ożywiająco na skórę głowy i wzmacnia korzenie włosów. Dzięki zawartości niezbędnych składników odżywczych, doskonale promuje odrastanie włosów. Skutecznie zapobiega łupieżowi.

Zobacz także: Dlaczego warto stosować olej rycynowy na łupież

Olejek z trawy cytrynowej wykazuje cenne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, które unieszkodliwiają niebezpieczne mikroby. Pozwala także na utrzymanie właściwego pH skóry. Uwalnia do nadmiaru serum, odblokowuje pory i wspomaga terapię przeciwłupieżową.

Składniki

  • 1-2 łyżki oleju rycynowego,
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego,
  • 2 krople olejku z trawy cytrynowej.

Wymieszaj wszystkie składniki i nakładaj na skórę głowy i włosy. Utrzymuj mieszankę na głowie przez noc i zmyj rano, stosując delikatny szampon ziołowy. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

  1. Olejek z drzewa herbacianego do odrastania włosów

Szałwia jest szczególnie przydatna w przypadku łysienia typu żeńskiego, gdyż może zapewniać efekt równoważenia hormonów. Ze względu na zdolność do zwiększania metabolizmu komórkowego, na komórki włosa działa regenerująco, stymulując je do wzrostu. Jego właściwości nawilżające i odżywcze sprawiają, że włosy stają się miękkie, lśniące i łatwe do opanowania.

Olej arganowy działa na skórę głowy nawilżająco i odżywczo, a także chroni przed starzeniem. Wspomaga również wzrost zdrowych i mocnych włosów. Niweluje także wiele  szkód, wyrządzonych przez zabiegi chemiczne oraz silne kosmetyki. Olejek arganowy może być również stosowany do leczenia rozdwajanych końcówek.

Składniki

  • 1-2 łyżki oleju arganowego,
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego,
  • 2 krople olejku eterycznego z szałwii,
  • 1/2 łyżki oleju z witaminą E.

Wymieszaj wszystkie składniki i nakładaj na skórę głowy i włosy. Utrzymuj mieszankę olejową na głowie przez noc i zmyj rano, stosując szampon naturalny bez dodatku SLS. Zabieg najlepiej powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

  1. Olejek z drzewa herbacianego na wszy

Olej kokosowy stanowi doskonałą bazę nośną do łączenia różnych olejków eterycznych. Neem zawiera składnik owadobójczy, który zakłóca wzrost i rozmnażanie wszy, a więc ostatecznie prowadzi do ich neutralizacji.

Olejek z drzewa herbacianego również posiada właściwości owadobójcze, które pomagają w zabijaniu wszy. Lepka konsystencja substancji łączącej wszy z jajem i włosami jest bardzo silna. Olejek herbaciany umożliwia jej rozpuszczenie i pozbycie się niechcianych gości podczas wyczesywania.

Składniki

  • 1-2 łyżki oleju kokosowego,
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego,
  • 10 kropli olejku neem.

Połącz wszystko w misce i nałóż na skórę głowy i włosy. Spłucz ją po 30-40 minutach za pomocą letniej wody, używając ziołowego lub organicznego szamponu. Dokładnie wyczesuj włosy. Zabieg powtarzaj regularnie.

  1. Maska na noc z olejku z drzewa herbacianego do regeneracji włosów

Maska na noc to kolejny sposób, by wykorzystać olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy. Kluczowe jest nawilżenie skóry głowy i stosowanie zabiegu minimum 2 razy w tygodniu.

Olej kokosowy posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Stosowany na włosy poprawia kondycję skóry głowy, zwalcza infekcje i grzyby, wspomaga wzrost włosów, a jednocześnie dodaje objętości i połysku bez zastosowania powszechnie występujących szkodliwych chemikaliów. Olej kokosowy pomoże również w leczeniu infekcji powodującej swędzenie.

Aloe vera zawiera enzymy proteolityczne, które redukują martwe komórki skóry głowy. Działa również jako świetna odżywka i pozostawia włosy gładkie i lśniące. Promuje wzrost włosów, zapobiega świądowi, zmniejsza łupież i poprawia kondycję włosów. Doskonale nawilża i przywraca świeżość.

Składniki

  • 1-2 łyżki oleju kokosowego,
  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego,
  • 3-4 łyżki stołowe żelu Aloe Vera,
  • 1/2 łyżki oleju witaminowego E.

Wymieszaj wszystkie składniki i nakładaj na skórę głowy i włosy. Maseczkę należy pozostawić na noc, a rano zmyć delikatnym szamponem. Zabieg najlepiej jest powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

  1. Olejek z drzewa herbacianego dla wzrostu włosów i łagodzenia swędzącej skóry głowy

Połączenie oliwy z oliwek i aloesu to kolejny sposób by wykorzystać olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy. Dwa składniki oliwy z oliwek, tj. oleokantal i oleuropeina, wykazują cenne właściwości przeciwzapalne i chroniące skórę. Umożliwiają naturalne leczenie zapalenia skóry głowy i łagodzenie swędzenia.

Obecna w aloesie witamina A pomaga regulować produkcję sebum, oleistą substancję, która chroni włosy i skórę głowy przed wysychaniem i infekcjami. Ponadto witamina A zwalcza wolne rodniki, które niekorzystnie wpływają na kondycję włosów. Z kolei witamina B12 jest bardzo ważna dla zdrowia skóry głowy. Aloes redukuje również swędzenie i przeciwdziała łupieżowi. Pomaga stymulować wzrost nowych włosów.

Składniki

  • 1-2 łyżki oliwy z oliwek,
  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego,
  • 2 łyżki żelu Aloe Vera.

Wymieszaj wszystkie składniki i nakładaj na skórę głowy i włosy. Maseczkę należy pozostawić na noc, a rano zmyć naturalnym szamponem bez chemicznych dodatków. Zabieg najlepiej jest powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

  1. Olej z drzewa herbacianego przeciw wypadaniu włosów

Jeśli chcesz wykorzystać olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy, można połączyć go z olejkiem arganowym i białkiem jaja kurzego. Białko jaja może być pomocne, ponieważ jest bogate w witaminy A, D i E, a także aminokwasy, kwasy tłuszczowe i siarkę. Stanowi ono łatwe rozwiązanie większości problemów ze skórą głowy i włosów. Witamina A pomaga wytwarzać zdrowe serum i zwalczać łupież, a także zapobiega wypadaniu włosów.

Olejek arganowy doskonale wspomaga wzrost zdrowych i mocnych włosów, zapobiegając ich łamliwości. Ponadto, skutecznie redukuje skutki chemicznych i termicznych zabiegów upiększających. Alternatywnie można zastosować olej rycynowy.

Składniki

Połącz wszystko w misce i nałóż na skórę głowy i włosy. Maseczkę spłucz po ok. 30-40 minutach za pomocą letniej wody, stosując ziołowy lub organiczny szampon. Powtarzaj zabieg 2 razy w tygodniu.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele sposobów, by wykorzystać olejek z drzewa herbacianego na włosy i skórę głowy. Niewątpliwie warto skorzystać z niektórych przepisów, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.

 

Serwis Skarbnica Natury korzysta tylko z wysokiej jakości źródeł, w tym recenzowanych badań naukowych, aby treść naszych artykułów poprzeć faktami. Poznaj naszą politykę redakcyjną, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób sprawdzamy informacje i dbamy o to, aby nasze treści były precyzyjne, wiarygodne i godne zaufania.

 

Poprzedni artykułKomosa ryżowa – Wartości, właściwości, przepisy
Następny artykułWcierka z kozieradki na włosy i skórę głowy
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.