O serwisie

Skarbnica Natury to internetowy serwis wiedzy na temat produktów naturalnych oraz sposobów ich samodzielnego wykorzystania do celów zdrowotnych i pielęgnacyjnych. Przede wszystkim dostarczamy rzetelnej wiedzy na temat zdrowej żywności oraz medycyny i kosmetyki naturalnej. Naszą ambicją jest odpowiedź na zapotrzebowanie dynamicznie rosnącej rzeszy czytelników na wiedzę w zakresie naturalnych metod prewencji i zapobiegania rozmaitym dolegliwościom oraz wpisywania się w modny ostatnimi laty trend DIY (Do It Yourself). Dostarczamy również rzetelnej wiedzy o różnego rodzajach chorobach oraz dolegliwościach zdrowotnych i pielęgnacyjnych, a tworzone przy tym artykuły są zgodne z naszą polityką redakcyjną.

Jakie informacje znajdziemy w serwisie Skarbnica Natury?

Nasz serwis jest podzielony na kilka działów, ułatwiających czytelnikom nawigację i docieranie do pożądanych informacji:

 1. Produkty i składniki – Dział serwisu podzielony na rożne grupy składników i produktów naturalnych. Znaleźć w nim można szczegółowe opisy właściwości odżywczych, możliwych zastosowań oraz korzyści z wykorzystywania poszczególnych rodzajów żywności roślinnej, ekstraktów, substancji aktywnych czy też witamin i minerałów. Wszystkie produkty i składniki podzielono na grupy, ułatwiające czytelnikom wyszukiwanie:
 • warzywa i owoce – szczegółowe opisy wartości odżywczych, właściwości zdrowotnych oraz sposoby zastosowania,
 • nasiona i orzechy – opisy najważniejszych właściwości odżywczych, korzyści ze stosowania oraz wskazówki dietetyczne,
 • zioła i przyprawy – kompendium wiedzy na temat popularnych i mniej znanych roślin, wykorzystywanych w kuchni i zielarstwie,
 • oleje i tłuszcze roślinne – informacje na temat właściwości i zastosowań rożnego rodzaju tłuszczów roślinnych, zarówno spożywczych, jak i kosmetycznych czy aromaterapeutycznych.
 1. Receptury zdrowotne – W tym dziale publikowane są różnego rodzaju domowe receptury zdrowotne, często oparte na medycynie ludowej i wykorzystujące powszechnie dostępne składniki naturalne. Na ich podstawie można samodzielnie wykonać i wykorzystywać domowe preparaty, które bardzo często doskonale wspomagają profilaktykę zdrowotną oraz przyspieszają proce leczenia.
 • nalewki zdrowotne – przepisy na alkoholowe preparaty zdrowotne, wykorzystujące właściwości owoców, warzyw, ziół i innych surowców roślinnych,
 • syropy zdrowotne,
 • maści i inne środki zewnętrzne,
 • napary, wywary i herbaty zdrowotne.
 1. Receptury kosmetyczne – Dział serwisu, w którym zgromadzono przepisy, receptury i wskazówki na temat samodzielnego przygotowywania i sposobów wykorzystania domowych kosmetyków naturalnych. Dzięki publikowanym artykułom każdy czytelnik ma możliwość zdobycia rzetelnej wiedzy na temat podstaw kosmetologii oraz wykorzystania w niej powszechnie dostępnych surowców. Znaleźć tu można ogromną ilość rozmaitych receptur i formuł kosmetycznych, które budzą w ostatnich latach ogromne zainteresowanie na całym świecie.
 1. Przepisy kulinarne – Zestawienie sprawdzonych i zdrowych przepisów, które wykorzystują najlepsze produkty spożywcze i gwarantują skuteczniejsze zrównoważenie codziennej diety. W naszych opisach znaleźć można konkretne wskazówki oraz poznać korzyści z  zastosowania konkretnych produktów.

Wszystkie nasze artykuły można także przejrzeć w mapie serwisu.

 


Utwory zamieszczone w serwisie są chronione prawnie i nie mogą być w jakikolwiek sposób powielane lub rozpowszechniane, bez pisemnej zgody właściciela praw. Dotyczy to zarówno zapisów elektronicznych, jak i mechanicznych, oraz jakiejkolwiek formy. Samowolne wykorzystanie utworów zawartych w niniejszym serwisie z naruszeniem prawa, tzn. bez właściwej zgody, może być ścigane prawnie.