Przepis na domowy męski dezodorant z liści dębu

0
1471
męski dezodorant z liści dębu

Męski dezodorant z liści dębu to wspaniała propozycja na samodzielne przygotowanie wyjątkowego kosmetyku naturalnego, który podkreśli swoim aromatem wyjątkowe cechy fizyczne i psychiczne. Bardzo łatwa do wykonania receptura pozwala uzyskać zupełnie nieoczekiwany produkt, który zapewnić może wiele satysfakcji i zadowolenia. W przepisie wskazujemy jedynie podstawowy zakres przygotowania dezodorantu, który można dowolnie modyfikować dodając rozmaite olejki eteryczne oraz inne składniki zapachowe.

Dąb to silne i długowieczne drzewo, które często symbolizuje męską siłę i wytrzymałość. Zapewne nie bez znaczenia ma również jego twardość, mająca podkreślać najzdrowsze i oczekiwane sfery życia, także seksualnego. Wielu ludziom kojarzy się ono także z trwałością, sprawiedliwością i przywiązaniem. Z tego względu w wielu kulturach stanowi ono charakterystyczny symbol męskości, który objawiać się może w wielu codziennie wykorzystywanych atrybutach. Jednym z nich są niewątpliwe kosmetyki pielęgnacyjne, nacechowane specyficzną nutą aromatów, budzące najlepsze i trwale zakorzenione w kulturze skojarzenia.

Męski dezodorant z liści dębu nawiązuje również do tradycji medycyny naturalnej, ponieważ pędom tego wyjątkowego drzewa przypisuje się stymulowanie produkcji testosteronu, czyli męskiego hormonu odpowiedzialnego za libido. Ponadto, zawarte w nich składniki aktywne pozwalają hamować wydzielanie potu i skutecznie eliminować nieprzyjemny odór. Przypisuje się im także właściwości dezynfekujące i przyspieszające gojenie ran. Domowy dezodorant na bazie liści dębu swoje właściwości aromatyzujące czerpie wprost z natury, które można dodatkowo modyfikować dodatkami ziół i przypraw, bądź też olejkami eterycznymi.

Męski dezodorant z liści dębu – Receptura i wskazówki

Proponowany kosmetyk aromatyzujący dla mężczyzn poleca się stosować na skórę pod pachami, a także stopy i dłonie. Czas jego przygotowania nie powinien zająć więcej niż kilka minut, oczywiście nie licząc samego procesu naciągania. Poleca się go przechowywać w buteleczce z atomizerem, ułatwiającym codzienne korzystanie, nie dłużej niż przez ok. jeden miesiąc.

Składniki

  • 10 samodzielnie zebranych świeżych liści dębu,
  • 1 łyżeczka sody naturalnej,
  • 1/2 łyżeczki soli naturalnej,
  • 150 ml wody.

Przygotowanie

  • W pierwszej kolejności należy oczyścić zmiksować liście dębu, wodę oraz sól.
  • Otrzymany płynną mieszaninę przelewamy do słoiczka i odstawiamy na noc do naciągnięcia.
  • Następnego dnia całość kosmetyku należy dokładnie przefiltrować i dodać do niego sodę.
  • Po wymieszaniu dezodorant przelewamy do buteleczki z atomizerem.

W razie indywidualnych preferencji w formule kosmetyku można uwzględnić także inne dodatki, takie jak np. cynamon, anyż czy inne zioła lub przyprawy. Niniejsza receptura stanowi dobry punkt wyjścia dla własnych poszukiwań idealnego aromatu.

 

Źródło: Nedoma Gabriela, “Zielone kosmetyki – Twoje domowe SPA”, Wydawnictwo Vital, Białystok 2016, ISBN 978-83-65404-16-9

Poprzedni artykułReceptura na rozmarynowe mydełko do golenia
Następny artykułReceptura na domowe perfumy dla mężczyzny
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.