Przepis na domowy męski dezodorant z liści dębu

0
29
męski dezodorant z liści dębu

Męski dezodorant z liści dębu to wspaniała propozycja na samodzielne przygotowanie wyjątkowego kosmetyku naturalnego, który podkreśli swoim aromatem wyjątkowe cechy fizyczne i psychiczne. Bardzo łatwa do wykonania receptura pozwala uzyskać zupełnie nieoczekiwany produkt, który zapewnić może wiele satysfakcji i zadowolenia. W przepisie wskazujemy jedynie podstawowy zakres przygotowania dezodorantu, który można dowolnie modyfikować dodając rozmaite olejki eteryczne oraz inne składniki zapachowe.

Dąb to silne i długowieczne drzewo, które często symbolizuje męską siłę i wytrzymałość. Zapewne nie bez znaczenia ma również jego twardość, mająca podkreślać najzdrowsze i oczekiwane sfery życia, także seksualnego. Wielu ludziom kojarzy się ono także z trwałością, sprawiedliwością i przywiązaniem. Z tego względu w wielu kulturach stanowi ono charakterystyczny symbol męskości, który objawiać się może w wielu codziennie wykorzystywanych atrybutach. Jednym z nich są niewątpliwe kosmetyki pielęgnacyjne, nacechowane specyficzną nutą aromatów, budzące najlepsze i trwale zakorzenione w kulturze skojarzenia.

Męski dezodorant z liści dębu nawiązuje również do tradycji medycyny naturalnej, ponieważ pędom tego wyjątkowego drzewa przypisuje się stymulowanie produkcji testosteronu, czyli męskiego hormonu odpowiedzialnego za libido. Ponadto, zawarte w nich składniki aktywne pozwalają hamować wydzielanie potu i skutecznie eliminować nieprzyjemny odór. Przypisuje się im także właściwości dezynfekujące i przyspieszające gojenie ran. Domowy dezodorant na bazie liści dębu swoje właściwości aromatyzujące czerpie wprost z natury, które można dodatkowo modyfikować dodatkami ziół i przypraw, bądź też olejkami eterycznymi.

Męski dezodorant z liści dębu – Receptura i wskazówki

Proponowany kosmetyk aromatyzujący dla mężczyzn poleca się stosować na skórę pod pachami, a także stopy i dłonie. Czas jego przygotowania nie powinien zająć więcej niż kilka minut, oczywiście nie licząc samego procesu naciągania. Poleca się go przechowywać w buteleczce z atomizerem, ułatwiającym codzienne korzystanie, nie dłużej niż przez ok. jeden miesiąc.

Składniki

  • 10 samodzielnie zebranych świeżych liści dębu,
  • 1 łyżeczka sody naturalnej,
  • 1/2 łyżeczki soli naturalnej,
  • 150 ml wody.

Przygotowanie

  • W pierwszej kolejności należy oczyścić zmiksować liście dębu, wodę oraz sól.
  • Otrzymany płynną mieszaninę przelewamy do słoiczka i odstawiamy na noc do naciągnięcia.
  • Następnego dnia całość kosmetyku należy dokładnie przefiltrować i dodać do niego sodę.
  • Po wymieszaniu dezodorant przelewamy do buteleczki z atomizerem.

W razie indywidualnych preferencji w formule kosmetyku można uwzględnić także inne dodatki, takie jak np. cynamon, anyż czy inne zioła lub przyprawy. Niniejsza receptura stanowi dobry punkt wyjścia dla własnych poszukiwań idealnego aromatu.

 

Źródło: Nedoma Gabriela, “Zielone kosmetyki – Twoje domowe SPA”, Wydawnictwo Vital, Białystok 2016, ISBN 978-83-65404-16-9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.