Olej rycynowy na twarz – Stosowanie i efekty działania

5
122149
olej rycynowy na twarz
Warto stosować olej rycynowy na twarz i inne części skóry

Używanie bogatego w składniki odżywcze oleju rycynowego jest sprawdzonym i przetestowanym sposobem utrzymania i pielęgnacji zdrowej cery, jak również zapobiegania wielu różnym problemom skórnym. Posiada on bowiem wiele cennych właściwości, a do tego jest tani i łatwy w użyciu. Z naszego artykułu dowiesz się jakie korzyści można odnieść i jak stosować olej rycynowy na twarz oraz inne obszary skóry.

Producenci produktów pielęgnacyjnych starają się przekonać ludzi do kupowania drogich kosmetyków do pielęgnacji skóry, jednakże naturalny olej rycynowy o cudownych właściwościach zdrowotnych i pielęgnacyjnych może być jedynym właściwym i zupełnie samowystarczalnym środkiem, by twoja skóra zostawała miękka, elastyczna i promienna przez okres wielu nadchodzących lat. Jednym z lepszych pomysłów z zakresu kosmetyki naturalnej jest właśnie coraz chętniej stosowany olej rycynowy na twarz i skórę dekoltu.

Ten wyjątkowy kosmetyk naturalny doskonale nadaje się do pielęgnacji praktycznie każdego rodzaju cery, zapewniając odmłodzenie i odświeżenie jej wyglądu. Wystarczy regularnie olejek rycynowy na twarz, by po kilku tygodniach zauważyć widoczne efekty jego działania. Sprawdza się doskonale zarówno w ochronie i regeneracji skóry, jak również brwi i rzęs. Sprawdźmy zatem, dlaczego olej rycynowy na twarz to coraz popularniejszy sposób na poprawę swojego wyglądu.

Olej rycynowy na twarz – Dlaczego warto go stosować?

Większość współczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry przynosi korzyści, tylko gdy je używasz i dostarczają tylko krótkoterminowych rezultatów. Gdy stosujesz w swojej codziennej pielęgnacji olej rycynowy, efekty są znacznie bardziej długoterminowe. Korzyści jakie przynosi olej rycynowy dla skóry są wprost wyjątkowe. Jeżeli już teraz zaczniesz go używać do codziennej pielęgnacji, będziecie mogli cieszyć się wspaniałymi efektami później i długo zachowacie młodą, zdrową i promiennie wyglądającą skórę.

Dobroczynne właściwości używania oleju rycynowego dla skóry

Olej rycynowy posiada wspaniałe działanie antybakteryjne, hamujące wzrost bakterii i grzybów, a także uważa się, że posiada doskonały potencjał przeciwwirusowy. Jest również silnym przeciwutleniaczem oraz posiada wiele związków pomagających zwalczać oznaki starzenia się skóry. Dlatego stosowanie oleju rycynowego na twarz przynosi cerze tak wiele korzyści pielęgnacyjnych i zdrowotnych.

Bez wątpienia warto regularnie stosować olej rycynowy na twarz, gdyż w codziennej pielęgnacji skóry jest on jednym z najlepszych naturalnych toników i może być również stosowany w bardzo szerokim zakresie:

  • oczyszczania,
  • odżywiania,
  • nawilżania,
  • oczyszczania z toksyn,
  • zmiękczenia skóry,
  • kuracji uszkodzeń i infekcji skórnych,
  • niwelowania podrażnień.

Nic więc dziwnego, że biorąc pod uwagę te wszystkie korzyści, wiele kobiet, a również i mężczyzn, wybierają ten wyjątkowy kosmetyk naturalny dla pielęgnacji swojej skóry i dzięki niemu uzyskują doskonałe rezultaty. Olej rycynowy ma bowiem co najmniej kilka istotnych zastosowań.

Stosowanie oleju rycynowego przy problemach skórnych

Powodem, dla którego warto zacząć używać oleju rycynowego przy infekcjach skórnych, są jego doskonałe przeciwzapalne właściwości. Stosowanie oleju rycynowego na twarz pozwala skutecznie kurować podrażnioną skórę oraz ją uspokaja, podczas gdy jego antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości pomagają zwalczyć wszystkie patogeny. Wszystko to pozwala skutecznie przyspieszać proces gojenia skóry.

Stosowanie oleju rycynowego przy uszkodzeniach skórnych, takich jak rany czy otarcia, to doskonała pierwsza pomoc medyczna, ponieważ olej skleja uszkodzoną skórę, przyspiesza gojenie oraz zapobiega infekcjom. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z poniżej wymienionych dolegliwości, powinniście z pewnością rozważyć używanie oleju rycynowego dla pielęgnacji swojej skóry. Olej rycynowy jest doskonałym środkiem na następujące problemy skórne:

  • trądzik,olejek rycynowy w pielegnacji cery
  • znamiona,
  • brodawki,
  • oznaki starej skóry i włókniaki,
  • blizny,
  • zrogowaciała skóra,
  • podrażnienia skóry,
  • drobne skaleczenia i otarcia skóry,
  • zakażenia grzybicze,
  • drożdżaki,
  • torbiele łojowe,
  • plamy wątrobowe,
  • rozstępy.

Przykłady zastosowań oleju rycynowego na twarzy

Stosując olej rycynowy na twarz można niewątpliwe odnieść wiele korzyści zdrowotnych i estetycznych, które obejmują m.in.:

  1. Zapobieganie zmarszczkom

Olej rycynowy zawiera cenne przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki w organizmie. Wolne rodniki są odpowiedzialne za przyspieszenie procesu starzenia, sprawiając, że zmarszczki pojawiają się znacznie wcześniej. Stosując olej rycynowy na twarz i inne obszary skóry wspomagamy proces neutralizacji szkodliwych czynników, przyczyniających się do szybszego pojawiania się efektów starzenia.

  1. Skuteczniejsza walka z trądzikiem

Olej rycynowy posiada naturalne właściwości antybakteryjne, które można z powodzeniem wykorzystywać w walce z trądzikiem. Rozwój infekcji bakteryjnych w skórze to dla wielu osób duży problem, nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. Regularne oczyszczanie porów skóry, które mogą prowadzić do stanów zapalnych i wyprysków, umożliwia łagodzenie tych przykrych objawów.

  1. Zmniejszenie obrzęków

Regularnie stosowany olej rycynowy na twarz wykazuje cenne właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć wszelkie obrzęki. Może pomóc w zwalczeniu takich problemów jak nieestetyczne worki pod oczami.

  1. Głębokie nawilżenie

Odpowiednie nawilżenie sprawia, że ​​skóra staje się bardziej lśniąca, witalna i zdrowa. Zapobiega ono również powstawaniu zmarszczek i utracie jędrności. Z tego względu niewątpliwe warto regularnie stosować olej rycynowy na twarz, zapewniając sobie szybkie i dobre efekty.

  1. Naturalne oczyszczanie cery

Czy wiesz, że olej rycynowy doskonale oczyszcza cerę z brudu i makijażu? Pozwala pozbywać się także martwych komórek skóry, pozwalając na zachowanie zdrowego i atrakcyjnego wyglądu. Wystarczy zastosować jedynie kilka kropel na kawałku waty i nałożyć na twarz. Zapobiegnie to również pękaniu skóry i usunie wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w porach. Po masowaniu skóry zawsze warto myć twarz letnią lub zimną wodą.

  1. Ukojenie po oparzeniu słonecznym

Ze względu na swoje dowiedzione właściwości przeciwzapalne olej rycynowy może skutecznie złagodzić ból związany z poparzeniem słonecznym. Jego właściwości nawilżające mogą również zmniejszyć następujące po nim łuszczenie.

  1. Zwalczanie efektu suchych warg

Olej rycynowy jest bardzo powszechnie występującym składnikiem wielu szminek i błyszczyków do ust. Jeśli masz suche usta, pomiń efekt koloryzowania i użyj go w czystej postaci. Można go również wymieszać z olejem o lepszym smaku, takim jak olej kokosowy.

  1. Pielęgnacja brwi

Wiele osób skarży się często na kondycję i wygląd swoich brwi. Niektórzy uważają także, że nie są one wystarczająco przyciemnione. Problem ten można rozwiązać właśnie przy użyciu oleju rycynowego. Świetnie nadaje się on do codziennego stosowania, również jako naturalny środek do demakijażu. Regularnie stosując olej rycynowy na brwi można zapewnić im doskonałe warunki do wzrostu i znacznie poprawić ich wygląd.

  1. Promowanie ogólnego zdrowia skóry

Olej rycynowy jest pełen zdrowych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do utrzymania dobrej kondycji skóry. Sprawdza się w tym zakresie doskonale zarówno w czystej formie, jak i stanowiąc dodatek do gotowych preparatów pielęgnacyjnych.

Polecamy kosmetyczny olej rycynowy nierafinowany

olej rycynowy nierafinowany

Przepis na skuteczny balsam do skóry z olejem rycynowym

Często poleca się stosowanie oleju rycynowego jako naturalnego środka nawilżającego skórę. Poniżej wskazujemy “krok po kroku”, w jaki sposób można go w tym celu wykorzystać.

  1. Przygotuj jedną łyżeczkę oleju rycynowego i wymieszaj ją z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia.
  2. Nałóż mieszankę olejową na całą twarz i masuj przez kilka minut, aby skóra ją dobrze wchłonęła.
  3. Przygotuj myjkę i zanurz ją w letniej wodzie.
  4. Wykonuj delikatny peeling twarzy z użyciem myjki.
  5. Zmyj twarz letnią wodą i użyj dobrego tonera do twarzy.
  6. Spróbuj tej procedury trzy razy w tygodniu, aby poczuć znaczącą różnicę.

Podsumowanie argumentów, by rozpocząć pielęgnację skóry olejem rycynowym

Korzyści ze stosowania oleju rycynowego są dobrze znane i udokumentowane. Regularna pielęgnacja skóry z jego użyciem pozwala odpowiednio nawilżyć i odżywić oraz pomoże polepszyć ogólną kondycję skóry. Stosowanie oleju rycynowego na cerę twarzy umożliwia głębokie wnikanie w strukturę skóry, czyniąc ją przyjemnie aksamitną, miękką i gładką w dotyku. Hamuje również powstawanie zmarszczek, likwiduje rozstępy i inne niedoskonałości skórne, a regularne stosowanie oleju może zmniejszyć widoczność blizn.

Wiele kremów do twarzy i skóry ciała zawiera w swoim składzie olej rycynowy, dlatego że posiada on wspaniałe właściwości nawilżające oraz skutecznie zatrzymuje wilgoć w naskórku. Witaminy, minerały oraz naturalne kwasy tłuszczowe omega-6 zawarte w oleju wspaniale nasycają skórę niezbędnymi składnikami odżywczymi. Jeżeli zaczniesz stosować olej rycynowy na twarz w swojej codziennej pielęgnacji, twoja cera, odpowiednio odżywiona minerałami i witaminami, będzie zawsze wyglądać młodo, stanie się zdrowa, miękka i elastyczna. Zapewne poczujesz widoczną różnicę już po pierwszym użyciu.

Nie powinniście zadawać sobie pytania czy warto zacząć pielęgnację skóry olejem rycynowym lecz czemu jeszcze nie zaczęliście!


Polubienie naszej strony zapewnia szybki dostęp do najlepszych artykułów!


 

Potencjalne skutki uboczne stosowania oleju rycynowego na twarzy

Przegląd bezpieczeństwa wykazuje, że miejscowe stosowanie oleju rycynowego może w niektórych przypadkach podrażniać skórę, szczególnie w przypadku osób ze stanami zapalnymi. Jeśli cierpisz na zapalenie skóry lub inne poważne problemy dermatologiczne, skonsultuj się z lekarzem przed użyciem jakichkolwiek nowych produktów. Istnieją również pewne dowody na to, że olej rycynowy może u niektórych osób nieco podrażnić oczy.

Jaki rodzaj oleju rycynowego warto stosować?

Bardzo ważne jest, żeby używać 100%-owego i naturalnego oleju rycynowego do nawilżania twarzy. Najlepszy olej rycynowy jest otrzymywany w procesie tłoczenia na zimno nasion rącznika pospolitego, gdyż taki produkt doskonale sprawdza się m.in. w pielęgnacji skóry dojrzałej ze zmarszczkami, a także wykazuje działanie tonizujące. Jest to olej o najwyższej jakości, a tłoczenie na zimno zapewnia zachowanie wszystkich najważniejszych właściwości, a przede wszystkim cennych minerałów, witamin i składników aktywnych, dlatego gwarantuje maksymalne korzyści zdrowotne i pielęgnacyjne.

Jeżeli na butelce nie jest napisane, że olej był tłoczony na zimno, to lepiej poszukać alternatywnego produktu. Jeżeli planujesz używać w swojej pielęgnacji twarzy oleju rycynowego, musisz kupić produkt o najwyższej jakości, by dostarczyć swojej skórze wszystkich najbardziej korzystnych składników odżywczych, minerałów i witamin. Wydasz na jego zakup trochę więcej, ale przełoży się to z pewnością na długoterminowe i bardziej widoczne efekty.

Rób zakupy online by wybrać najlepszy naturalny olej rycynowy dla pielęgnacji skóry

Nie ma żadnych wątpliwości co do niezliczonych korzyści zdrowotnych i pielęgnacyjnych, które otrzymasz, jeżeli zaczniesz używać oleju rycynowego w pielęgnacji skóry. Jednakże ważne jest stosowanie produktu o najwyższej jakości. Podczas przetwarzania oleju rycynowego, wiele korzystnych składników odżywczych może być straconych oraz mogą do niego trafić pewne zanieczyszczenia. Żeby doświadczyć na własnej skórze najwspanialszych korzyści jego działania, powinniście wybierać olej tylko najczystszy i najwyższej jakości. Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, największy wybór w tym zakresie mają oferty internetowe. Z tego względu nieco łatwiej jest się lepiej rozeznać i poszukać oleju w przystępnej cenie i najwyższej jakości.

 

Źródła

Serwis Skarbnica Natury korzysta tylko z wysokiej jakości źródeł, w tym recenzowanych badań naukowych, aby treść naszych artykułów poprzeć faktami. Poznaj naszą politykę redakcyjną, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób sprawdzamy informacje i dbamy o to, aby nasze treści były precyzyjne, wiarygodne i godne zaufania.

 

Angelo G. (2012). Essential fatty acids and skin health. lpi.oregonstate.edu/mic/health-disease/skin-health/essential-fatty-acids

Final report on the safety assessment of Ricinus communis (Castor) seed oil, hydrogenated castor oil, et al. (2007). DOI: 10.1080/10915810701663150

Ilavarasan R, et al. (2006). Anti-inflammatory and free radical scavenging activity of Ricinus communis root extract. DOI: 10.1016/j.jep.2005.07.029

Iqbal J, et al. (2012). Antioxidant, antimicrobial, and free radical scavenging potential of aerial parts of Periploca aphylla and Ricinus communis. DOI: 10.5402%2F2012%2F563267

Patel VR, et al. (2016). Castor oil: Properties, uses, and optimization of processing parameters in commercial production. DOI: 10.4137/LPI.S40233

Poprzedni artykułOlej z wiesiołka – Zastosowania, właściwości, efekty
Następny artykułKorzyści zdrowotne z oleju z pestek dyni
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.