Olej rycynowy na brwi – Jak stosować

0
50043
olej rycynowy na brwi
Pielęgnacja brwi olejkiem rycynowym zapewnia wiele cennych korzyści

Obecnie grube i wyraźnie zarysowane brwi stały się niezwykle popularne. Wystarczy spojrzeć na wiele znanych gwiazd mediów, by przekonać się o tym przekonać. Wyhodowanie gęstych brwi może nie być jednak łatwe, a zwłaszcza dla osób, które borykają się z problemem przerzedzenia włosów oraz szybką ich utratą. Co prawda może to dość trudne, czasochłonne i będzie wymagało dużo cierpliwości, ale można osiągnąć pozytywne i zadowalające efekty. W niniejszym artykule przedstawimy dlaczego warto stosować olej rycynowy na brwi.

U wielu kobiet głównym problemem w odrastaniu brwi jest ich wcześniejsze woskowanie i wyrywanie. Można temu jednak zradzić, stosując zupełnie naturalne metody. Najskuteczniejszym sposobem na odrastające brwi jest wykorzystanie naturalnego oleju rycynowego. Produkt ten posiada odpowiednie właściwości, dzięki którym brwi staną się bardziej gęste, a do tego będą miały ładny i atrakcyjny wygląd. W tym artykule przede wszystkim omawiamy, w jaki sposób olej rycynowy może być skutecznie wykorzystywany w pielęgnacji brwi.

Olej rycynowy na brwi, ale nie tylko

Wiele źródeł podaje, że olej rycynowy zapewnia wprost niezliczone korzyści, w szczególności w zakresie pielęgnacji skóry i paznokci. Duża zawartość cennych kwasów tłuszczowych sprawia, że jest on także doskonałym składnikiem kosmetycznym, który może przyczyniać się do skuteczniejszego wzrostu włosów. Do najważniejszych cech tego wyjątkowego olejku należy zdolność do głębokiego wnikania w skórę, co pomaga w dotarciu do mieszków włosowych i naturalnego ich stymulowania. Co więcej, coraz częściej stosowany olej rycynowy jest niezwykle tani i stanowi idealną alternatywę dla wielu kosmetyków do pielęgnacji włosów. Nic zatem dziwnego, że może być pomocny dla osób, którym zależy chociażby na wzmocnieniu włosów, i to nie tylko na głowie. Olej rycynowy na brwi może bowiem działać na dwa główne sposoby:

 • zapobiegać większej utracie owłosienia,
 • wspomagać jego naturalny wzrost.

Wiele kobiet podążając za okresową modą wyrywa brwi, które jednak często nie odrastają już tak, jak powinny. Może to być czasami dość problematyczna sytuacja, którą zazwyczaj próbuje się maskować za pomocą kredek do makijażu lub innych specjalnych kosmetyków. Co prawda, jest to dość skuteczna metoda maskowania, ale czasochłonna i do tego trzeba codziennie ją powtarzać.

Bez wątpienia olej rycynowy jest jednym z najlepszych naturalnych produktów korzystnie wpływającym zarówno na brwi, jak rzęsy. Praktycznie każdy może postarać się gęstsze owłosienie wokół oczu, dzięki użyciu tego wspaniałego produktu naturalnego. Uważa się, że olej rycynowy ma także wiele innych zastosowań leczniczych oraz terapeutycznych, a także może być stosowany zarówno miejscowo, jak i wewnętrznie.

Na rynku dostępne są dwa główne warianty oleju rycynowego:

 • regularny, klarowny lub tłoczony na zimno olej rycynowy,
 • jamajski czarny olej rycynowy.

O ile ten pierwszy jest dobrze znany większości osób zainteresowanych naturalną pielęgnacją urody, o tyle ten drugi to znacznie rzadziej spotykany produkt. Jamajski czarny olej rycynowy powstaje po pierwszym prażeniu ziaren rącznika i również jest bogaty w cenne fitochemikalia oraz kwasy tłuszczowe. Dzięki temu jest on skuteczny w leczeniu problemów zarówno związanych z włosami, jak i ze skórą. Oba typu oleju mają jednak dość zbliżone działanie, dlatego nie ma większego znaczenia który z nich zastosujemy na nasze brwi.

W jaki sposób olej rycynowy pomaga brwiom szybciej rosnąć?

Powszechnie uważa się, że posiadanie dobrego planu dietetycznego może przyspieszyć zdrowy wzrost włosów. Nie mniej jednak, w dzisiejszym zapracowanym świecie ciężko jest trzymać się ścisłych ustaleń względem codziennego menu. Dlatego właśnie wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest stosowanie naturalnego oleju, takiego jak olej rycynowy, który jest jednym z najlepszych serów do wzmocnienia wzrostu włosów. Dzięki jego działaniu włosy mogą stać się widocznie grubsze i szybciej rosnąć.

Zatem kto powinien stosować olej rycynowy na brwi? Przede wszystkim osoby, które:

 • chcą zagęścić swoje brwi dodatkowymi włosami,
 • posiadają słabszą gęstość brwi,
 • cierpią z powodu intensywnego wypadania włosów brwiowych.
 • usunęły włosy z brwi w nadmiernych ilościach,
 • przeszły chemioterapię.

Jak działa serum na brwi z oleju rycynowego?

Olej rycynowy zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, białka oraz witaminę E. Kiedy wykorzystuje się go do pielęgnacji rzęs i brwi, to wszystkie te składniki przyczyniają się do pobudzenia krążenia krwi w skórze, także w okolicach oczu. Proces ten pośrednio przyczynia się do poprawy wzrostu włosów. Co prawda zajmuje to zwykle nawet kilka miesięcy, zanim brwi całkowicie się odbudują, to jednak efekt może być w pełni satysfakcjonujący. Aby jednak osiągnąć sukces, trzeba olej rycynowy na brwi stosować regularnie. Jednym słowem podczas stosowania tego wyjątkowego produktu, podobnie jak w przypadku innych kosmetyków naturalnych, trzeba być cierpliwym i wytrwałym.

Teraz kiedy już wiadomo jak poprawić wzrost włosów, przyjrzyjmy się w jaki sposób olej rycynowy może pomóc w odnowieniu się rzadkich brwi.

Czy olej rycynowy może pomóc w odrastaniu brwi?

Ponowne odrastanie brwi jest zazwyczaj konieczne wtedy, kiedy straci się je z powodu wypadania i chce się odzyskać utracony wygląd. Olej rycynowy jest szeroko stosowany w celu przyspieszenia ich odrastania włosów, dzięki czemu mogą się one stać grubsze i pełniejsze.

Stosując olej rycynowy na brwi, można stosować również inne metody, takie jak stymulowanie mieszków włosowych w tej części twarzy. Bardzo często poleca się także wypróbować:

 • spożywania pokarmów, które w naturalny sposób mogą stymulować wzrost włosów. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, by stosować dietę bogatą w białka, witaminy oraz kwasy tłuszczowe. Takimi produktami są na przykład ryby, takie jak łosoś, czy też awokado,
 • stosowania serum wzmacniającego brwi, które jest dedykowanym rodzajem produktu kosmetycznego, mającym za zadanie silniejsze stymulowanie wzrostu włosów. Jeśli jest to możliwe, dobrze jest kupować produkty, których składnikiem aktywnym jest olej rycynowy. Poza olejem rycynowym serum powinno zawierać również olej migdałowy lub też olejek jojoba. Wszystko dlatego, że oba te składniki również idealnie sprawdzają się przy stymulowaniu wzrostu włosów.

Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami i właściwie zmieniając styl życia, można przyczynić się do poprawy i efektywności odrastania włosów na brwiach.

Gdy już wiadomo dlaczego warto stosować olej rycynowy na brwi, warto sprawdzić w jaki sposób można z niego korzystać.

Jak stosować olej rycynowy na brwi?

Olej rycynowy powszechnie znany jest z aktywowania wzrostu włosów. Dlatego właśnie jest on głównie wykorzystywany jako składnik środków wzmacniających, przeznaczonych do stymulowania odrostu owłosienia. Nałożony na brwi może przyspieszyć wzrost włosków w miejscach, w których wcześniej wypadły lub zostały nadmiernie usunięte. Żeby zastosować olej rycynowy na brwi należy przygotować:

 • olej rycynowy,
 • wacik lub czystą szczotkę do brwi,
 • czysty ręcznik,
 • glicerynę kosmetyczną.

Postępowanie:

 • Skórę należy oczyścić poprzez dokładne umycie wodą. Należy upewnić się, że brwi również zostały dokładnie umyte z wcześniej stosowanych kosmetyków i brudu. Za pomocą ręcznika trzeba delikatnie osuszyć twarz.
 • W następnym kroku należy wziąć przygotowany bawełniany wacik lub pędzelek do brwi i zanurzyć go w oleju rycynowym. Nadmiar oleju należy usunąć. Jeśli nie ma się bawełnianego wacika, to można wykorzystać bawełnianą szmatkę.
 • Zastosować olej rycynowy bezpośrednio na brwi, poprzez precyzyjną aplikację.
 • Za pomocą suchego wacika należy z brwi usunąć nadmiar oleju rycynowego.
 • Do zabiegu można również użyć na brwiach glicerynę, by poprawić skuteczność działania oleju rycynowego.
 • Olejek najlepiej jest pozostawić na brwiach na całą noc, a w tym celu można także użyć opaski, by nie zetrzeć całości podczas snu.
 • Rano całość należy zmyć za pomocą ciepłej wody.
 • Zabieg trzeba powtarzać regularnie, by uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Uzyskanie pięknych i czarujących brwi czasami może być dość bardzo proste, jeśli włoży się w to trochę wysiłku oraz wprowadzi codzienne nawyki. W większości przypadków rezultaty powinny być widoczne w ciągu pięciu do sześciu tygodni od rozpoczęcia stosowania oleju rycynowego.

Omówiliśmy już, w jaki sposób działa olej rycynowy na brwi, kiedy jest stosowany regularnie i we właściwy sposób. Teraz czas sprawdzić jak on działa od wewnątrz.

Ile czasu to zajmuje?

Jest co najmniej kilka kluczowych czynników, które mogą przyczyniać się do utraty włosów na łukach brwiowych. Zaliczyć do nich można przede wszystkim czynniki chorobowe, niewłaściwą pielęgnację, a także ostry makijaż oraz niewłaściwy styl życia. Oto niektóre z głównych obaw, jakie ludzie doświadczają względem stosowania oleju rycynowego:

 • Jak długo trwa odrastanie włosów?
 • Co można zrobić, by brwi odrosły?

Cykl wzrostu włosów na brwiach jest zupełnie inny i szybszy niż cykl wzrostu włosów na głowie. Najczęściej skóra głowy odradza się w ciągu 5-6 miesięcy, a brwi w ciągu 2-3 miesięcy. Nie mniej jednak, czas wzrostu brwi może się różnić w zależności od wieku oraz stanu zdrowia danej osoby.

Udowodniono, że stosowanie oleju rycynowego na brwi znacznie skraca czas ponownego ich odrastania. Bez względu na to, jak cienkie są włoski, zazwyczaj można dość szybko odzyskać ich pierwotny wygląd i gęstość.

Niezależnie od tego, jak dobrej jakości jest dany olej, to nigdy nie należy go stosować bez należytej staranności. Nie należy go z całą pewnością stosować, gdy występują na niego jakiekolwiek reakcje alergiczne.

Wskazówki dotyczące aplikacji oleju rycynowego

Im dłużej olej rycynowy na brwi stosujemy, tym lepiej. Optymalny czas na jego zastosowanie to wieczór, tuż przed snem, aby mógł on na brwiach pozostać względnie długi czas. Należy jednak upewnić się, że nie używa się zbyt dużej ilości oleju rycynowego, ponieważ jego nadmiar może pozostać na skórze twarzy, powodując jej tłusty wygląd i nieestetyczny połysk. W celu zwiększenie efektu na każdą brew można dodać po kropli gliceryny.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zanim kupi się olej rycynowy. Ponieważ istnieje wiele wariantów tego rodzaju produktu, to każdy z nich może mieć inne zastosowanie. Zatem przed zakupem trzeba mieć pewność co do rodzaju i przeznaczenia wybranego olejku rycynowego.

O czym należy pamiętać podczas zakupu oleju rycynowego?

Kiedy kupuje się olejek rycynowy, należy mieć pewność, że jest on w stu procentach tłoczony na zimno. Ponieważ tylko taki produkt jest naturalny i zawiera wszystkie niezbędne składniki aktywne. Warto zatem przed jego zakupem dokładnie przeczytać etykietę.

Dostępność tego rodzaju produktu najlepiej sprawdzić w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością lub sklepach internetowych, gdzie na pewno znajdzie się najlepsze jakościowo oleje rycynowe. Jeśli dokonuje się zakupu w dużych sklepach, to istnieje spora szansa na to, że zakupi się olej rycynowy do użytku przemysłowego.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości co do tego, że regularne stosowanie oleju rycynowego sprawić może, iż na twarzy pojawią się grubsze i gęstsze brwi. Ten naturalny środek będzie ogólnie dobrze działał bez powodowania żadnych skutków ubocznych. Nie mniej jednak, nie zaleca się stosowania tego oleju przez kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Wszystko dlatego, że składniki oleju rycynowego wchłaniają się przez skórę do organizmu. Należy również zachować ostrożność w czasie nakładania oleju rycynowego na brwi, ponieważ może dostać się do oczu, co może wywołać podrażnienie oraz zaczerwienienie, a nawet ból.

 

Źródła

Serwis Skarbnica Natury korzysta tylko z wysokiej jakości źródeł, w tym recenzowanych badań naukowych, aby treść naszych artykułów poprzeć faktami. Poznaj naszą politykę redakcyjną, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób sprawdzamy informacje i dbamy o to, aby nasze treści były precyzyjne, wiarygodne i godne zaufania.

 

Final report on the safety assessment of Ricinus communis (castor) seed oil, hydrogenated castor oil, glyceryl ricinoleate, glyceryl ricinoleate se, ricinoleic acid, potassium ricinoleate, sodium ricinoleate, zinc ricinoleate, cetyl ricinoleate, ethyl ricinoleate, glycol ricinoleate, isopropyl ricinoleate, methyl ricinoleate, and octyldodecyl ricinoleate1. (2007). DOI: 10.1080/10915810701663150

Fong P, et al. (2015). In silico prediction of prostaglandin D2 synthase inhibitors from herbal constituents for the treatment of hair loss. sciencedirect.com/science/article/pii/S0378874115301677?via%3Dihub

Gilad R, et al. (2017). Castor oil for induction of labor in post-date pregnancies: A randomized controlled trial. DOI: http://dx.doi.org/10.1016/j.wombi.2017.06.010

Ilavarasan R, et al. (2006). Anti-inflammatory and free radical scavenging activity of Ricinus communis root extract. DOI: 10.1016/j.jep.2005.07.029

Iqbal J, et al. (2012). Antioxidant, antimicrobial, and free radical scavenging potential of aerial parts of Periploca aphylla and Ricinus communis. DOI: 10.5402%2F2012%2F563267

Ricin Toxin from Castor Bean Plant, Ricinus communis. (n.d.). poisonousplants.ansci.cornell.edu/toxicagents/ricin.html

Salihu BZ, et al. (2014). Castor oil plant (Ricinus communis L.): Botany, ecology and uses. ijsr.net/archive/v3i5/MDIwMTMyMDY1.pdf

Poprzedni artykułTrądzik różowaty – Objawy, przyczyny, leczenie
Następny artykułPrzeciwutleniacze – Właściwości i znaczenie dla zdrowia
Kosmetologią interesuję się od kiedy pamiętam, a zawodowo zajmuję się nią całe swoje dorosłe życie. Staram się stale pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie, poszukując zarówno nowości, jak i tradycyjnych receptur oraz procedur pielęgnacyjnych. Kosmetologia to moja największa pasja, a także szeroka wiedza i doświadczenie, którymi z wielką satysfakcją dzielę się w każdej dostępnej formie. Szczególną uwagę zwracam na naturalne metody pielęgnacji, które wpisują się w niezwykle modny w ostatnich latach trend DIY. W miarę możliwości staram się opisywać najważniejsze i najbardziej popularne składniki kosmetyczne oraz prezentować sprawdzone formuły kosmetyków domowych. Mam głęboką nadzieję, że dzięki zawartych w moich artykułach informacjach oraz wskazówkach, czytelnicy mogą samodzielnie poszukiwać i stosować rozwiązania, odpowiednie dla swoich indywidualnych potrzeb pielęgnacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wstaw swój comentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.